Okumadan Geçme

Facebook

19 Temmuz 2012 Perşembe

Bi sus da..

Geveze insanları sevmiyorum. Hele iş nedeniyle katlanmak zorunda olduğumda. Size sürekli birşeyler anlatıyorlar ve sizden sürekli dinlemenizi bekliyorlar, konuşmanıza da izin vermiyorlar. Kendileri düşünmedikleri gibi, sizin de kafanızı dinlemenize ve düşünmenize izin vermiyorlar. Bu tip insanlar konuşurken takip edemiyorum genelde. Takip ediyormuş gibi ilgili görünüyor, ama ne anlattıklarına dair hiçbir şey bilmiyorum konuşmanın sonunda. İki tip oluyor bu insanlar bir de. Bir kısmı ciddi şeyler konuşan geveze tayfa, diğer kısmı ise aklınca sürekli espri yaptığını düşünen bir konuşup 10 gülen geveze tayfa. Ciddi olanlara "tabi sen de haklısın, hıhı evet" gibi tepkiler verip hiç konuşmayarak -bir süre sonra anlattıklarına karşılık bulamayacak ve gidecek-, sürekli gülerek bir şeyler anlatanlara da karşımda dünyanın en komik adamı filan varmış gibi zorla gülerek karşılık veriyorum. Sonuç olarak siz hiç karşılık vermediğinizde eninde sonunda susuyorlar ve gidiyorlar. Ama bir sonraki sefer için kurtulamıyorsunuz. Artık tek çare yanından bi şekilde kaçmak oluyor, onu da iyi beceriyorum.

Not: Bu yazı 7 aydır askerde karşılaştığım bazı insanlar sayesinde yazılmıştır.

5 yorum:

hem tombul hem teneke dedi ki...

peki konudan bağımsız olacak ama... başlıktaki da bağlaç olan da mı hani bir sus da biz konuşalım babında yoksa karadenizlilerin kullandığın ben onlardan biriyim bir sus daaaa nın da sı mı?
bana da bi sus da diyceksin şimdi ama yazıyı ilk okuyunca bi sus daaa gibi okudum yüzüm güldüm ondan sebep sordum.
tek derdim bu. bu kadar.

LaLa dedi ki...

Benimde böyle geveze bir arkadaşım var onun için bazen aramaya bile çekiniyorum :) 5 dakikada konuşup halledebilecegimiz şeyi 1 saate kadar uzatabiliyor:) Bende kırmamaya çalışıyorum ama mecbur kaçacak yer arıyorum:)

ilnevyA dedi ki...

Biliyo musun tam da bu ikilemi oluşturmak için başlığı bu şekilde attım. "Bi sus da motorun soğusun" yazcaktım başta. Sonra bi sus da.. yazayım dedim biz karadenizlilerin uzun daaa'sı gibi gözüksün. İsteyen istediği gibi okusun, algılasın, yorumlasın. Nitekim amacına da ulaşmış.

hem tombul hem teneke dedi ki...

evet amacına ulaşmış :)

Mia Wallace dedi ki...

başık süper da

ciddiyim!