Okumadan Geçme

Facebook

22 Ocak 2010 Cuma

Yol Hikayeleri #1



Acaip acaip olayların başıma geldiği şehirlerarası yolculuk hikayelerinden en yakın tarihte gerçekleşeni.

Geçen yıl İstanbul'dan azap şehrine geri dönerken yaşandı. Ersin'i ve o zamanlar ki sevgilimi orda bırakıp dönüyor olmanın hüznü var üstümde. Duygusal şarkılar dinleyip duruyorum. Solda pencere tarafında oturmaktayım. Haremde önümdeki koltuğa bir kız bindi. Şimdilik kız diyorum.

Servisler yapıldıktan sonra ışıkların da kapatılması ile birlikte olaylar gelişmeye başladı. Önümde oturan zat yavaş yavaş pencere tarafına doğru dönmeye başladı. Dışarıyı seyrediyor heralde diye düşündüm. Bi yandan da camdan kesiyor gibi bi izlenim alıyorum.

Biraz daha geçti. koltuğa tamamen yan bir şekilde oturdu. Ve dışarıyı seyretme modundan beni seyretme moduna geçti resmen. Ben takmışım kulaklığımı hüzün yapıyorum ağlayayım diye kasıyorum kendimi Necla Nazır gibi. Başıma gelene bak!

Tamamen yan oturuşun sonrasında kafasını da camla koltuk arasına sıkıştırıp uzun uzun bakmaya başladı. Hemen çok sert ve etkili olduğunu düşündüğüm Kadir İnanır bakışlarıma başvurdum. Kıza tüm mal varlığımı elimden almış birisine bakar gibi baktım. Sert sert sert! Kadir Abi halt etmiş. Döndü önüne oh rahatladım dedim. 2 dakika sürdü önüne dönmesi. Bu Kadir İnanır bakışları ve kızın önüne dönüp tekrar arkasına dönme olayı 3-5 kez daha gerçekleşti.

Baktım artık Kadir İnanır bakışları da etki etmiyor. Son çare olarak yanımdaki polar ile yüzümü kapatıp uyuyo numarası yapmak geldi aklıma bir anda. Ve işte en büyük hatayı orda yaptım. Bunun üzerine iyice azan aşifte/kevaşe elini dizime koydu. Geri çekmem de bir işe yaramadı. Ara ara da sert bir şekilde dizime vuruyor uyanayım diye. Var mı lan bende o göz he? Bir süre de böyle devam ettikten sonra mola oldu. Ve moladan kısa bir süre sonra da indi kaltak!

Bundan daha fazla tacize uğrayamaz heralde bir insan otobüste. Özellikle bir erkek!

Dip not: Neden kıza sözlü tepkide bulunmadın diye soranlar olabilir. Kızın psikopatlığından korktum. Bişi desem bi de üste çıkmaya kalkar kaltak ondan sonra uğraş dur. Kendi çözüm yollarım yeterli olur diye düşündüm hep. Ama o hep daha fazlasını istedi.

5 yorum:

gp maksimov dedi ki...

ben buyurun die muhabbete girer, sonra da kadun uzuvlari kolleksionu sahibi olduumu soylerdim molada.

Aicha! dedi ki...

bedenine dokunabilir ama ruhuna asla :)

ilnevya dedi ki...

bedenime dokunmasına da izin vermezdim ya neyse :)

ÇitLemBik dedi ki...

hahaha:D süpermiş valla, benim başıma neden böle şeyler gelmiyo, bana hep teyzeler rastlıyo, ya oğullarına istiyolar, yada gelinlerinden şikayet ediyolar ama sıkıldım yahu artık teyzelerden.

ilnevya dedi ki...

çok istiyosun heralde önüne piskopat sapık birinin oturmasını :D teyzelerden korunmanın yolu çok açık. kulaklığını takacaksın, uyuyo numarası yapacaksın efendi efendi :)